2. kolo SONO, prosím moc o hlas v 2.kole děkuju předem :-) ZDE


Meryl streep:Thatcherová je největší role mé kariéry

16. listopadu 2011 v 21:03 | Merylka |  Novinky
Dvojnásobná držitelka Oscara ztvárňuje stárnoucí konzervativní premiérku Thatcherovou, která bilancuje svou politickou kariéru i cenu, kterou za moc zaplatila. Listu Daily Mail dvaašedesátiletá Streepová řekla, že Thatcherová je největší rolí její kariéry. "Vzala si ze mě hodně, ale byla to pocta ji hrát," citoval deník Američanku. "Byl to jeden z těch velmi vzácných filmů, kdy jsem byla vděčná za to, že jsem herečka, vděčná za tu výsadu pohlížet na život s hlubokou empatií." Dodala, že i když s mnoha opatřeními Thatcherové nesouhlasila, cítila prý, že "ona v ně věřila a že vycházely z jejího nejhlubšího přesvědčení".


Podrobnosti o scénáři na veřejnost pronikly přibližně před rokem a potomci Thatcherové tehdy vyjádřili obavy z toho, že film bude kritický. Lloydová ale řekla, že scénář Abi Morganové ideologický není. "Až uvidí výkon Meryl, pochopí, kolik pozornosti a péče důstojnosti lady Thatcherové věnovala," řekla režisérka. Dopisovatel spíše pravicového Daily Mailu ztvárnění Streepové označil za "skvostné".
Éra Thatcherové (1979 až 1990) byla obdobím velkých sociálních a ekonomických změn v Británii. Jako jediná žena v úřadu britského premiéra dokázala zlomit moc odborů, které místy až tyranizovaly Británii neustálými stávkami, a z milionů Britů učinila majitele akcií a domů. Osobnost jediné britské premiérky však Brity stále rozděluje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terča Terča | Web | 17. listopadu 2011 v 17:46 | Reagovat

Ahojky, máš moc hezký blog! Nechtěla by ses stát mím affs? jestli ano, tak vypln toto:http://merylstreep01.blog.cz/1105/chces-se-spratelit

byla bych moc ráda kdyby si byla moje affs, jelikož máš blog o Meryl Streep

2 Wendy Wendy | Web | 17. listopadu 2011 v 18:03 | Reagovat

Moc ráda :) se skamarádím :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama